Historyczny Łuk Triumfalny we Francji

Arc de Trimphe, czyli Łuk Triumfalny to jedna z największych atrakcji turystycznych, która jest obowiązkowym punktem podczas zwiedzania stolicy Francji. Znajduje się w Paryżu, mieście zakochanych oraz stolicy światowej mody. Miejsce na mapie wyróżnia się wyjątkową renesansową i barokową zabudową.

Francuski Łuk Triumfalny – to warto wiedzieć

Znajduje się w Paryżu i jest to pomnik poświęcony bohaterom, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie rewolucji francuskiej oraz wojen napoleońskich.

Oprócz Wieży Eiffla oraz Katedry Notre Dame to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Powstał na zamówienie Napoleona w 1806 roku ku czci Wielkiej Armii. Budowa zakończyła się w 1836 roku. Posiada 50 metrów wysokości i 45 szerokości. Jest to neoklasyczna interpretacja stylu starożytnego. Na jego wewnętrznych ścianach wykute są nazwy bitew oraz nazwiska marszałków i generałów. Przypatrując się, odnajdziemy również Polaków, takich jak Poniatowski, czy Dąbrowski. Na zewnętrznej stronie znajdują się rzeźbiarskie kompozycje. Prawa strona łuku przedstawia rzeźbę, która znana jest jako ”La Marseillaise”, natomiast lewa strona ukazuje triumf Napoleona w 1810 roku.

Plac wokół Łuku Triumfalnego

Często nazywa się go L’Etoile, co oznacza – Gwiazda. Od 1970 roku zmieniono ją na plac Charles’a de Gaulle’a. Jest to duże skrzyżowanie w Paryżu, gdzie dwanaście alei rozchodzi się promieniście wokoło Łuku Triumfalnego.

Taras widokowy przy Łuku Triumfalnym

Na szczycie pomnika jest taras widokowy, dzięki któremu można podziwiać Paryż w całej okazałości. Widać z niego Pola Elizejskie. Wejście na taras jest płatne.

Muzeum przy łuku Triumfalnym

Wewnątrz Łuku Triumfalnego znajduje się niewielkie muzeum, które poświęcone jest historii zabytku, zaczynając od budowy, aż po dzisiejsze czasy.