Styl nowojorski w dzisiejszych wnętrzach – co warto wiedzieć?

Wielu z nas kojarzy popularne style wnętrz takie jak minimalistyczny, glamour czy industrialny. Warto jednak wiedzieć również o innych stylach, które możemy zastosować we wnętrzu Twojego domu lub mieszkania. Jedną z propozycji jest styl nowojorski, zabawny, nowoczesny design, który jednocześnie czerpie z uświęconych tradycją. W tym wpisie przyjrzymy się cechom stylu nowojorskiego i jego historii.

Podstawowe cechy stylu nowojorskiego

Pokój urządzony w stylu nowojorskim bez wątpienia powinien to być kolor elegancki, klasyczny, delikatny, ale mocno nasycony. Aranżacja powinna być wyposażona w eleganckie meble, najlepiej z drewna z widocznym rysunkiem słojów. W stylu nowojorskim liczy się nie tylko forma mebla, powinien on być klasycznie elegancki, ale także materiały, z których jest wykonany. Szczególną wartość w aranżacji wnętrz mają szlachetne drewno o pięknych i nietypowych usłojeniach. Orzech amerykański robi to doskonale, urzekając pięknym usłojeniem.

Zasady aranżacji w stylu nowojorskim

Podstawą stylu nowojorskiego jest przestrzeń. Bohaterem jest przestronny salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią, w którym przebywający większość dnia mieszkańcy mogą spędzać wolny czas. Najważniejszych elementem stylu nowojorskiego jest centralny punkt pomieszczenia. Możemy wyznaczyć go przez stół postawiony odpowiednio na środku pokoju i otoczonym symetrycznie sofami.

Jakie kolory zastosować we wnętrzu w stylu nowojorskim?

Kolorystyka wnętrza nie jest tu przypadkiem. Ściany i wystrój mieszkania utrzymane są w neutralnych kolorach, takich jak biel, które kontrastują z ciemną czernią, ecru, taupe i beżem. Często używane są również żółte, szare i różowe róże.