Krzywy Domek w Sopocie i Dom do Góry Nogami w Szymbarku – architektoniczne cuda w Polsce!

Na świecie jest wiele obiektów architektonicznych, które robią wrażenie na zwiedzających. Budowle, które wzbudzą zainteresowanie znajdują się również w Polsce. Jak wyglądają najciekawsze budowle w naszym kraju i gdzie się znajdują?

Krzywy Domek w Sopocie

Jedną z najciekawszych budowli w Polsce wzbudzających zainteresowanie wśród zwiedzających jest Krzywy Domek znajdujący się przy deptaku w Sopocie. Budynek został stworzony w 2003 roku. Znajduje się on na liście najdziwniejszych budynków nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W jego wnętrzach znajdują się sklepy, restauracje, puby, a nawet biura firm i kluby. Budynek służy także jako miejsce wydarzeń kulturalnych. W Krzywym Domku znajduje się nawet ściana, na której występujący w tym miejscu artyści mogą zostawiać swoje autografy.

Dom do Góry Nogami w Szymbarku

Dom do Góry Nogami znajduje się w skansenie w miejscowości Szymbark. Jest to drewniany domek, który wyglądem przypomina normalny dom, a jedyne czym się różni to to, że jest odwrócony do góry nogami i zamiast po podłodze chodzi się w nim po suficie. W domu można obejrzeć jak wyglądała toaleta w latach 70-tych. Jest tu także do obejrzenia pokój telewizyjny oraz kredens z kryształami. Dom został stworzony na wzór PRL-u. Według niektórych były to czasy, kiedy wszystko wokół stało na głowie. Jest to także symbol dla Kaszubów. Budowa Domu do Góry Nogami trwała 4 lata.

Inne interesujące budynki i budowle w Polsce

Poza tymi dwoma budynkami w Polsce znajduje się jeszcze kilka niecodziennych budynków. Należą do nich latająca Chata Tajemnic znajdująca się 80 km od Lublina, Spodek w Katowicach, Wieża Widokowa w Gorzowie Wielkopolskim, czy Dom Kereta w Warszawie.