Rogner Bad Blumau – austriacki kompleks wyprzedzający epokę

W pagórkowatym, leśnym kraju, jakim jest Austria, natura, sztuka i twórczość tworzą jedność. Hundretwasser, architekt wizjoner, w gorących źródłach w Rogner-Bad Blumau, realizuje prawdziwą ludzką tęsknotę za bezpieczeństwem, romansem i wspólnotą, życiu w zgodzie z naturą.

Żywe dzieło sztuki składające się z kolorowych domów, na których dachach rosną drzewa. Tańczące okna, okrągłe kształty i złote kopuły. Rogner Bad Blumau jest nieporównywalny z innymi hotelami lub łaźniami termalnymi. Świat, w którym wszystko płynie, przelewa się.  to marzenie Friedensreicha Hundertwassera o życiu w zgodzie z naturą. Zdaniem nieprzeciętnego i ciągle niedocenianego twórcy, ślepe, tchórzliwe, głupie użycie geometrycznych linii prostych, zamieniło nasze miasta w pustynie, zarówno pod względem mentalnym, jak i ekologicznym.

Kompleks wokół wód termalnych w Austrii

Na zaproszenie mistrza budowlanego Roberta Rognera wiedeński architekt Hundertwasser podjął się planowania kompleksu hotelowo-termalnego. Obiekt zaprojektował, jako perspektywiczny krajobraz architektoniczny w harmonii z naturą. Po raz pierwszy zrealizowano całkowicie zielone, domy bez dachów, podobne do kabrioletów oraz kompleks ekskluzywnych, ukrytych wśród zieleni, budynków hotelowych. W pagórkowatym, leśnym kraju natura, sztuka i twórczość tworzą jedność. Hundretwasser realizuje prawdziwą ludzką tęsknotę za bezpieczeństwem.

Wyprzedzanie epoki – Rogner Bad Blumau

Poszczególne, niejako wyłaniające się z ziemi, budynki na dachach których rosną drzewa i ogrody, częściowo wykonane zostały z materiałów budowlanych pochodzących z recyklingu. ukończony w 1997 roku cały ośrodek zaopatrywany jest w bezemisyjną energię elektryczną i ciepło, które jest wytwarzane w elektrowni geotermalnej.